Palmiarnia w Poznaniu Rośliny egzotyczne

palmiarnia

zdjęcie z pixabay.com

Czy Ty też lubisz pognać w świat, aby schować się przed wszystkim, co Cię przytłacza i oddać się chwili, która niesie Cię zapachem, która podkreśla piękno natury i dzięki której możesz oddać się urokom niebanalnego, nigdy jeszcze niepoznanego świata roślin i natury jeśli tak, to palmiarnia w Poznaniu jest właśnie dla Ciebie. Ponad 1100 gatunków roślin, które dotychczas podziwiałeś co najwyżej w telewizji. Przed Tobą życie, jakiego jeszcze nigdy nie widziałeś. Tak życie. Rośliny są częścią tego wszechświata i podążają one tą samą drogą, którą przemierzają inne istoty mające wolę istnienia. Egzotyczne rośliny to nie wszystko, spotkać można także egzotyczne zwierzątka, które przemykają nam przed oczami. Jeśli chciałbyś poczuć ten klimat na dłużej, masz możliwość zakupu pewnych gatunków roślin na miejscu i okazję, aby wzbogacić swoją codzienność o zupełnie nowy klimat. Tak więc świat roślin stoi przed Tobą otworem, daj się ponieść temu magicznemu miejscu i pozwól sobie na chwilę pełną walorów piękna. Świat rybek i mrówek to kolejna rzecz, którą będziesz miał okazje podziwiać. Te niesamowite stworzonka pokażą jak są delikatne, mrówki jakie są pracowite, a Ty będziesz mógł nakarmić rybki, dokładając swoją cegiełkę do ich historii. Palmiarnię warto odwiedzić szczególnie w szare wieczory jesieni lub chłodne zimowe dni, w których na zewnątrz panuje chlapa. Przenosimy się wówczas w świat, zupełnie skrajnych emocji, dzięki czemu nasze samopoczucie wyraźnie zmienia kierunek. Kolory, barwy i życie tam panujące jest doskonałym lekiem na chandrę i na brak poczucia humoru. Serdecznie Wam polecam to ciekawe miejsce .

Zaszufladkowano do kategorii ciekawe miejsca w Poslce | Otagowano , , , , , , , , , , , , | Dodaj komentarz

Podróż dookoła świata – Centrum Hewelianum

Gdańsk Centrum Hewelianum

zdjęcie z pixabay.com

Chyba każdy z nas marzy lub kiedykolwiek marzył o podróży dookoła świata . Z różnych względów wiele osób nie może przeżyć takich doznań. Mam na to doskonałe rozwiązanie. Czy wiesz jak wygląda ziemia od wewnątrz? Czy miałeś okazję wyraźnie poczuć klimat jaki dają rośliny azjatyckie? Czy chciałbyś zobaczyć pustynną burzę? Afrykański wiatr o prędkości 120 km. na godzinę, to kolejne z doznań, jakich możesz się stać świadkiem i dosłownie poczuć. Zorza polarna na Antarktydzie, zmiana podłoża, która wyraźnie da się odczuć nadaje całej zabawie kolejnych realnych przeżyć, dzięki którym nasze stany świadomości stają się pełniejsze. W dosłownym tego słowa znaczeniu wędrujemy między kontynentami, a dzięki symulatorom doświadczamy fizycznie działań, które doskonale odzwierciedlają te, jakich można doznać podczas prawdziwej podróż.y Natomiast dzięki windzie stajemy się świadkami, którzy z każdego poziomu podziwiali Himalaje. Podczas tej podróży przeżywamy nie tylko przyjemne wrażenia, czasem może być mniej bezpiecznie, kiedy na drodze stanie nam anakonda. Doskonale dopracowana podróż pobudza zmył piękna i doświadcza nas, dzięki czemu stajemy się bogatsi o kolejne przeżycia. Realizm odczuć jest na wysokim poziomie, podczas podróży wykonujemy zadania, między innymi dotykamy i odczuwamy to, co przedstawia opis. Polecam Wam podróż dookoła świata w Centrum Hewelianum są to z całą pewnością najpiękniejsze atrakcje turystyczne w Polsce .

Zaszufladkowano do kategorii ciekawe miejsca w Poslce | Otagowano , , , , , , , , , , , , | Dodaj komentarz

agroturystyka w Polsce ośrodek jeździecki

 

agroturystyka ośrodek jeździecki

zdjęcie z pixabay.com

 

Emocjonalny kontakt z koniem, samo przebywanie z nim i odczuwanie jego obecności jest czynnikiem leczącym. Hipoterapia leczy między innymi osoby autystyczne i osoby z zaburzeniami psychicznymi a także mającymi problem ze wzrokiem, cz też słuchem i wieloma innymi chorobami. Może to mieć również inne wartości.

Co daje agroturystyka w obozie jeździeckim i dlaczego jest to takie ciekawe miejsce ?

Jeśli Pęd życia zaczyna Cię już przerastać, jeśli nie masz czasu na to, aby się na chwilę zatrzymać i po prostu pobyć sam na sam z naturą i oddać się chwili, w której przyroda rządzi się własnymi prawami, a Ty znajdujesz się w samym jej środku i stajesz się dosłownie jej częścią. Jeśli pragniesz wyraźnie poczuć, że Ty też masz prawo po prostu być i nic więcej, tak jak ptaki, drzewa i rośliny, między którymi przedzierają się stawy a w nich ryby, które jak Ty są częścią tego świata i w którym dano nam szansę żyć, to to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Możesz spędzić piękne chwile w miejscu, w którym natura rysuje swoją przygodę, w pokoju w którym czuć zapach palącego się drewna kominkowego, a za oknem koń porusza się stępem. To wszystko i cała reszta, którą stanowisz właśnie Ty i Twoja osobowość jest całością, która stworzy piękną historię. Ośrodek jeździecki Muflon w Komarnie (obok Jeleniej Góry) to z całą pewnością miejsce dla osób, które pragną przeżyć swoją wewnętrzną podróż. Jest to idealne miejsce na spędzenie wakacji, a także spotkania rodzinnego. Na miejscu czeka na Ciebie spokój i pełen relaks, a przede wszystkim obecność koni, które nadają temu miejscu element terapeutyczny, co wzbogaca pobyt o głębokie wartości emocjonalne.

Zaszufladkowano do kategorii ciekawe miejsca w Poslce | Otagowano , , , , , , , , , , , | Dodaj komentarz

Zamek królewski w Warszawie – Muzeum jako najciekawsze miejsce w Polsce

 

muzeum w krakowie

zdjęcie z pixabay.com

Czy to zwykła wycieczka po starym zamku czy wewnętrzne bogactwo, które upiększa duszę człowieka? Piękno przedmiotów to tylko jedna z wartości, którą przedstawia Zamek Królewski. Muzeum to kryje w sobie historię pełną zaskakujących faktów, a wyjątkowo zachowane insygnia Stanisława Augusta Poniatowskiego dodają wartości temu miejscu. Dlaczego? Są to niezwykłe przedmioty taki jak: Łańcuch orderu Orła białego, który jest przywilej królów polskich i prezydentów 2 Rzeczypospolitej. Kolejnym elementem jest miecz ceremonialny Orderu św. Stanisława oraz berło z akwamarynu.

Każdy, kto zdecyduje się obejrzeć to wyjątkowe miejsce przekona się, że jest to przede wszystkim wewnętrzna przygoda, której długo się nie zapomina. Podczas spaceru po zamku odkrywamy przemijanie czasu. Przez chwilę mentalnie przebywamy w miejscu, w którym kiedyś kształtowała się naszą aktualną rzeczywistość, gdzie podejmowano ważne decyzję, dzięki którym dzisiaj możemy być tu, gzie jesteśmy i tym, kim jesteśmy. Im bardziej uświadomimy sobie siłę tego miejsca, tym piękniejszą przygodę przeżyjemy.

Serdecznie Wam polecam odwiedzenie tego muzeum i wzbogacenie się o kolejne piękne przeżycia.

Zaszufladkowano do kategorii ciekawe miejsca w Poslce, Uncategorized | Otagowano , , , , , , , , , | Dodaj komentarz

Ostrów Tumski – podróże w Polsce

zdjęcie z pixabay.com

zdjęcie z pixabay.com

Każdego dnia dokądś pędzimy, gonimy za sprawami dnia codziennego i często nie mamy czasu, ani na odpoczynek, ani na zwykłe oderwanie się od hałasu i pędu ulic. Biegniemy często nawet wtedy, kiedy w zasadzie nie trzeba już nigdzie pędzić. Porwani poprzez pęd zwykłej codzienności, zapominamy nawet o samych sobie i odpoczynku.

Na szczęście jest piękne miejsce, gdzie czas płynie jakby wolniej, a my oczyszczamy się wewnętrznie i z którego wychodzimy w pełni naładowani pozytywną energią.

Co to za ciekawe miejsce zapytacie?

Połączenie piękna kościołów i most zakochanych, tworzą razem mieszankę wartości i piękna, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Miejsce warto odwiedzić o zmroku, kiedy zapalone zostają latarnie, wrażenia są bezcenne. Katedra Jana Chrzciciela w stylu gotyckim, pomnik św. Jana Nepomucena, przepiękny Pałac Arcybiskupi a także Most Tumski, to połączenie wielu pięknych elementów. Z całą pewnością warto odwiedzić Ostrów Tumski i oddać się chwili, która niesie nas magią tego miejsca. Jest to idealna aura dla romantyków i nie tylko.

No to jeszcze krótko o Moście Tumskim.

Miłość, to sztuka, której uczymy się całe życie. Nieustannie popełniamy błędy i je naprawiamy, a kiedy uda się nam dotrzeć do jej sedna z najbliższą nam osobą, wówczas pragniemy ją przypieczętować. Jednym ze sposobów jest właśnie Most Tumski we Wrocławiu. To na nim zakochani zamykają to uczucie na kłódkę, a klucz wyrzucają do Odry.

Więc życzę Wam wszystkim, niech Odra niesie ten jedyny klucz, przez resztę Waszego życia.

Zaszufladkowano do kategorii ciekawe miejsca w Poslce | Otagowano , , , , , , , , , , , | Dodaj komentarz

Podziemia Krakowa jako muzeum historyczne

kraków

Kraków podziemia zdjecie z pixabay.com

Tak. Jest w Polsce pewne magiczne miejsce, w którym podróż w czasie staje się możliwa. Przed nami długa trasa opatrzona historią jednego z najstarszych miast. Podczas spaceru, dzięki multimedialnym prezentacjom przenosimy się w świat sprzed minionych czasów, gdzie rysuje się inna rzeczywistość, a my sami wciąż pozostajemy w podziemiach. Jest to przeżycie, które wprowadza nas w zupełnie inny klimat, niesie nas siłą mijającego czasu i przedstawia swoją własną historię. My zatapiamy się w czasie przeszłym i stajemy się częścią tej przygody. Stajemy się świadkami średniowiecznego życia, a dookoła otaczają nas eksponaty, które jeszcze bardziej podkreślają klimat minionych epok. Badania archeologiczne, trwające pięć lat dały efekt, którego nie da się zapomnieć. Aktualny poziom Rynku utrzymał się pięć metrów nad naszym muzeum, ząb czasu dał o sobie znać, a my mamy okazję przemierzać trasą, po której kiedyś chodzili nasi przodkowie. Tam też poznajemy życie i kulturę sprzed wielu lat i odczuwamy własną obecność w świecie, w którym rodziły się nasze korzenie. Inne ciekawe miejsca  i atrakcje w Polsce znajdziecie w pozostałych artykułach. 

 

 

Zaszufladkowano do kategorii ciekawe miejsca w Poslce | Otagowano , , , , , , , , , | Dodaj komentarz